0 Km Araç Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Kredi ve BankalarKredi Comments Yorum5 Ağustos 2016

Sitemizi incelediyseniz, daha önceki yazılarımızda taşıt kredilerinin 2.el ve 0 km şeklinde 2’ye ayrıldığını öğrenmiş olmalısınız. 0 km araç kredisi ve 2.el araç kredisi arasında genel anlamda farklılık olmasa da istenen belgelerde bir takım farklılıklar görülmektedir. 0 km araç kredisi için gerekli belge ve evrakları aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

0 Km Araç Kredisi İçin Gerekli Belgeler ve Evraklar;
– Nüfus Cüzdanı (Üzerinde TC Kimlik Numarası ve Güncel Fotoğraf Bulunması Şarttır)
– Satın alınacak yerden alınacak proforma (Araca ait fiyat ve özellik bilgilerini içerir)
– Gelir Belgesi (Aşağıda yer alan açıklamada gelir belgesinin çalışma ve emeklilik durumlarına göre değişen ayrıntılarını bulabilirsiniz)
* Ücretli Çalışanlar: Eğer ücretli çalışansanız son 2 ay içerisinde almış olduğunuz maaş bordronuzu veya son 1 ay içerisinde temin etmiş olduğunuz gelir yazısını (onaylı) kullanarak başvurunuzu yapabilirsiniz.
* Emekliler: Eğer emekli maaşına sahipseniz 0 km araç kredisi başvurunuzu ‘’Emeklilik Belgesi’’ ile yapabilirsiniz.
* Şahıs Şirketi Sahipleri: Küçük işletmeler ve şahıs şirketi sahipleri, ‘’Vergi Levhası’’ ve ‘’İşletme Hesap Özeti’’ ile 0 km araç kredisi başvurusu yapabilirler. İşletme Hesap Özeti belgenizi muhasebecinizden temin edebilirsiniz.
* Sermaye Şirketi Ortakları: Eğer herhangi bir sermaye şirketinde ortaklığınız varsa ‘’Yıllık Kurumlar Vergisi Beyannamesi’’ ve ‘’Vergi Levhası’’ ile başvuruda bulunabilirsiniz.

0 km araç kredisi

Herhangi bir işte çalışmayıp emeklilik hakkı bulunmayan kişiler, ancak belgelenebilir ek gelirleri ile 0 km taşıt kredisinden yararlanabilirler. Kira geliri olan kişilerin kiraya verdikleri gayrimenkule ait tapu fotokopisi, son 2 aya ait kira tahsilat belgesi ve kira sözleşmesi ile başvuru yapmaları mümkündür. Kira geliri dışında faiz geliri bulunan bireylerin de ilgili hesaba ait hesap cüzdanlarını bankaya iletmeleri şarttır.

 
Hatırlayacağınız üzere 2.el taşıt kredisi için istenen evraklar arasında araç ruhsatı bulunmaktaydı. 0 km araçlarda ise aracın satın alınacağı yerden temin edilebilecek bir proforma belgesine ihtiyaç vardır. Bu belgede aracın marka, model ve motor bilgilerinin yanı sıra fiyat bilgisi de mevcuttur. 0 km araçların henüz kaskosu yapılmadığından kasko sigortanızı ilgili banka aracılığıyla yaptırmanız, faiz oranını düşürecektir.

Bir önceki yazımızda 2.El Taşıt Kredisi Hesaplama hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Sponsor Reklam Sponsor Reklam Sponsor Reklam Sponsor Reklam

Döviz

BIST
100339
USD/EUR
1,1054
Amerikan Doları
1,54566
Euro
6,482
İngiliz Sterlini
7,34
Japon Yeni
5,4336
Rus Rublesi
1,4866
SA Riyali
1,361
Altın
0,60487
Son Güncelleme: 19.09.2019 20:06

Son Yorumlar

    rek1