2019 Ziraat Bankası Personel Alacak mı?

2019 Ziraat Bankası Personel Alacak mı? Türkiye’nin en kurumsal bankası konumunda olan Ziraat Bankası, geniş şube ağı ile önemli bir istihdam alanı yaratmaktadır. Belli aralıklarla yapılan personel alımlarıyla bankaya binlerce eleman alımı yapılmaktadır. 2018 yılının geride kalmasıyla birlikte kişilerin de merak ettiği konu, 2019 yılında personel alımının yapılıp yapılmayacağıdır. Gelen haberlerde Ziraat Bankası’nın 2019 yılında servis görevlisi pozisyonuna eleman alımı yapacağı belirtilmektedir.

Servis görevlisi diye belirtilen elemanlar, bankaların ortaya çıkardığı tüm ürünlerin tanıtımını yapmak ile sorumlu olan kişidir. Genel olarak evrak kayıt, kredi kullandırma ve banka ürünlerinin tüm satışları ile ilgilenen kişiler servis görevlileridir. Baktığımız zaman servis görevlilerinin aylık ücretlerinin ortalama olarak 2500 TL civarı olduğu görülmektedir.

Başvuru ve Detaylar

Ziraat Bankasına tüm personel alımları sınav usulü ile olmaktadır. Adaylar öncelikle yazılı sınava girmektedir. Yazılı sınavda başarılı olan adaylar için ise ikinci aşama olan sözlü mülakat aşaması başlamaktadır.

Bankanın açtığı sınavlara gerekli tahsil durumuna sahip olan herkes başvuru yapabilmektedir. Bu sınavlarla ilgili duyurular banka tarafından daha önceden yapılmaktadır. Sınava girecek adayların başvuru için öncelikle bankaya gerekli sınav ücretini yatırmaları gerekmektedir. Sınava giren ve gerekli puanı alabilen adaylar banka tarafından sözlü mülakata çağrılmaktadır. Bu konudaki tüm inisiyatif ve sorumluluk bankaya aittir. Adayların işe alınabilmeleri için sözlü mülakattan da geçerli puanı almaları gerekmektedir. Her iki aşamayı da geçen adaylar başarılı kabul edilir ve Ziraat Bankasında resmi olarak işe başlayabilirler.

Servis görevlisi pozisyonunda işe alınan adaylar için öncelikle 6 ay kadar bir eğitim süresi olmaktadır. Bu eğitim süresini doldurduktan sonra adaylar bireysel çalışmalarına da başlayabilecektir. 2019 yılında servis görevlisi pozisyonuna yapılacak eleman alımları için net sayılar ve sınav tarihleri daha sonradan Ziraat Bankası tarafından açıklanacaktır.

Bir önceki yazımızda Kredi Notu Yükseltme İçin Neler Yapılabilir hakkında bilgiler verilmektedir.