Cvv Kodu Nedir Nerede Yazar

Kredi ve BankalarKredi Kartı Comments Yorum9 Aralık 2016

Kart Güvenlik Kodu Cvv Nedir Açıklaması CardVelidetion Value nin kısa adı olan CVV, kredi kartlarımızdaki güvenliği sağlamak için banka tarafından kartımıza atanmış güvenlik kodudur. KART GÜVENLİK KODU CVV NEDİRCVV kodu 3 haneden oluşur. Bu kod şu anda Mastercard ve Visa da bulunmaktadır. CVV kodu yasal zorunluluğu gelmesi ile birlikte 1 Ocak 2001 tarihinden itibaren Mastercarddan sonra tüm Visa kartlar dada zorunlu hale gelmiştir. Kartımızın arkasında bulunan CVV kodu kartın ön yüzünde bulunan kart numarası gibi kabartmalı olarak yazılmamış, kartın arka yüzüne baskı ile yazılmıştır.

Kartımızda Bulunan Cvv Kodu Ne İşe Yarar?

Kartta bulunan CVV kodları internet üzerinden yapılan alışverişlerde dolandırıcılığı önlemek ve güvenliği en üst seviyeye çıkartmak için kullanılır. Çoğu insanın aklına takılan kart güvenlik kodu cvv nedir sorusunun cevabı kısaca, sadece güvenlik tedbiri diyebiliriz. CVV kodu aracılığı ile internetten gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirsiniz. Kartlarımıza CVV kodlarının yerleştirme sebebi tamamı ile internette kart şifremize gerek olmamasıdır. İnternette alışveriş yapacağımız sırada bizden istenen kartın üstündeki isim, soy isim, kart numarası, kartın son kullanma tarihi, CVV kodudur. Bu bilgiler doğrultusunda cep telefonumuza gelen doğrulama mesajı ile gönül rahatlığı ile alışveriş yapabiliriz.

Cvv Kodu Kartımızın Neresinde Yazar

CVV kodu kartımızın arka yüzünde bulunan imza bandı bölümündedir. Kredi kartımızın arkasında bulunan bu bandın sonundaki 3 hane CVV kodunu gösterir. KART GÜVENLİK KODU CVV NEDİR sorusuna cevap olarak bu kadar bilgi kâfidir. Şimdi gelelim diğer sorulan CVV kodu ile ilgili soruların cevaplarına.

Cvv Kodu Silinirse Ne Yapmam Gerekiyor

CVV kodu kartın arkasından silinse bile sistemsel olarak kartı hiç bir şekilde devre dışı bırakmaz. CVV kodu sadece internet üzerinde gerekli olduğu için internet üzerinden yapacağınız alışverişlerde CVV koduna ihtiyacınız olacaktır. Peki, CVV güvenlik kodu kartımızdan silinmiş ise ne yapılmalıdır. CVV kodu silinmesi durumunda kartın sahibi kişi bağlı bulunduğu bankanın müşteri hizmetleri ile görüşerek yeni bir kart talep edebilir. Yeni kartın geliş süresi 1 hafta gibi bir süreye tekabül ettiğinden dolayı bu zaman zarfının geçmesini beklemek istemeyen kişiler, müşteri hizmetlerinden kendisine ait olan kişisel güvenlik bilgilerini verdikten sonra CVV kodunu öğrenebilir.

Bir önceki yazımızda Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: ,
Sponsor Reklam Sponsor Reklam Sponsor Reklam Sponsor Reklam

Döviz

BIST
100339
USD/EUR
1,1061
Amerikan Doları
1,54533
Euro
6,4853
İngiliz Sterlini
7,3525
Japon Yeni
5,4335
Rus Rublesi
1,4887
SA Riyali
1,362
Altın
0,60553
Son Güncelleme: 19.09.2019 20:17

Son Yorumlar

    rek1