Emeklilere Müjde

Kredi ve BankalarFinans Haberleri Comments Yorum15 Ekim 2016

İnsanlar emekli olduktan sonra ve yaşları ilerledikçe bazı hakları ne yazık ki ellerinde alınıyor ya da hiç hak tanınmıyor. Bu yüzden de emekliler bazı durumlarda oldukça mağdur kalmaktadırlar. Bu durumunda emeklileri bir hayli üzdüğü gibi bir o kadar da yormaktadır.

Türkiye cumhuriyeti devleti olarak emeklilerin mağdur oldukları konuyu masaya yatırarak çeşitli imkânlar sunma kararı aldı. Emeklilerin mağdur olduğu ve en çok sıkıntı çektiği konulardan birisi de kredi çekeme imkânıdır. Ne yazık ki paraya ve acil nakle ihtiyacı olduğunda yaşlarından ya da maaşlarından dolayı bankalardan elleri boş dönmektedir. Devletimizde bu durumu ortadan kaldırmak ve emeklilerin mağdur olmaması için yeni bir düzenleme getirdiler.

Emeklilere müjde

Türkiye cumhuriyeti devlet, olarak emeklilere 2016 yılı için müjde var. Artık emeklilerde nakite ihtiyaçları olduğunda kredi çekme hakkına sahiptirler. Hükümetten emeklilere faizsiz kredi müjdesinin yanında bir de 48 ay vadeli hakkı verilince emekliler bir nebze de olsa rahatlamış olacaklar. Bilindiği gibi l maaşları standart olduğu için emeklilere kredi vermekten kaçınırdı bankalar hep. Fakat hükümetin almış olduğu bir karar ile emekliye faizsiz kredi bazı bankalar tarafından hoş görülerek kabul edildi.Eft saatleri bankaların tüm saatlerini kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Emeklilere verilecek faizsiz kredi yaklaşık bir emeklini emekli maaşının 10 katı kadarını şeklinde vadesini uzun tutabilecekleri gibi kredi avantajından 1 yıl öteleme imkânına da sahip olacaklar. Emeklilere 48 ay vadeli faizsiz kredi son zamanlarda emeklilerin yaşamış olduğu sıkıntıların her geçen gün artması ve ekstra çalışmalar yapamamaları ve ekstra giderleri karşısında yaşları dolayısıyla ve emekli maaşını yeterli düzeyde olmayışı gibi koşullar göz önünden bulundurarak hükümetin çıkardığı yasa ile emeklilere faizsiz kredi verme kararı aldılar.

Emeklilere verilecek faizsiz kredi tutarı en çok ne kadardır?

Emeklilere faizsiz kredi verilirken öncelikle emekli maaşı üzerinden hesaplama yapılacaktır. Bir emeklinin emekli maaşı ne kadar ise en az emekli maaşının 10 katı hesaplayarak kredi vermektedirler. Örneğin bir emeklinin emekli maaşı 120 Türk lirası ise 1200 Türk lirasının 10 katının hesaplayarak 12.000 Türk lirası kredi vereceklerdir. Ayrıca yeni emekli olanlara da SGK tarafından 3 maaş kadar avans verileceği de söylentiler arasında yer almaktadır.Vedop üzerinden tüm  uygulamaları yapabilirsiniz.

Emekliye faizsiz kredi veren bankalar

Emekliye kredi veren bankalardan en başında Türkiye cumhuriyeti ziraat bankası. Garanti bankası, Şekerbank, Denizbank İş bankası vakıflar bankası ve İNG bankası gibi bankalar vermektedir. Ayrıca maaşların PTT ‘den alan emeklilerde Ptt’den faizsiz kredi alabilecekler.

Tüm emeklilere faizsiz kredi verilecek mi?

Ne yazık ki emeklilere faizsiz kredi kampanyasından tüm emekliler yararlanması söz konusu değildir. Çünkü bu kampanyaya da bazı şartlar ön görülmüştür. Emekliye faizsiz kredi kampanyasından yararlanmak isteyen bir oyuncunun öncelikle hiçbir şekilde bankalara borcu olmaması gerekmektedir. Ayrıca kredi kartı borcu olan ve maaşı le kredi kartını ödemeyen emeklileri, kredi notu düşük olan bankalar ve icralık Avukatlık ve kara listede olanlar emeklilere faizsiz kredi imkânından yaralanamazlar.

Bir önceki yazımızda Nkolaykredi Nedir Nasıl Başvuru Yapılır? hakkında bilgiler verilmektedir.

Sponsor Reklam Sponsor Reklam Sponsor Reklam Sponsor Reklam

Döviz

BIST
99488
USD/EUR
1,1125
Amerikan Doları
1,5461
Euro
6,4302
İngiliz Sterlini
7,4534
Japon Yeni
5,3268
Rus Rublesi
1,5119
SA Riyali
1,359
Altın
0,60018
Son Güncelleme: 23.10.2019 16:56

Son Yorumlar

    rek1
    finans