Evde Ek İş İlanları

Evde ek iş seçeneklerine baktığımızda birçok seçenek türetebiliriz. Günümüz yaşam koşullarında insanlar tek bir gelirle geçinmekte oldukça zorlanmaktadır. Bu zorluğu düşünmek yerine evde iş seçeneğini değerlendirmeliyiz. Hatay, Akdeniz bölgesinde bulunan güneşi bol bir şehirdir. Bu Güneş ışınlarını fırsata çevirebiliriz örneğin. Acı biberleriyle ünlü olan şehirde biber kurutup satmak oldukça fazladır. Hem hiçbir ek çaba sarf etmeden doğanın sunduğu bu avantaj sayesinde üretim yapabilir hem de bütçeye 200-300 TL’yi bulan bir ek katkıda bulunabiliriz.

Seçeneğimiz de turistik bir bölge olan Hatay’da ziyaretçilere satabileceğimiz küçük hediyelik eşyalarda işimize yarayacaktır. El emeği ürünleri sergilediğimiz küçük tezgâhlar bize oldukça iyi bir gelir sağlayabilir. Ev hanımlarını evde boş durmak yerine kendi yaptıkları evde paketleme işleri, tığ örgüler, dolap süsleri, bebek battaniyeleri ya da şehri temsil eden küçük tablolar bu seçenekler arasındadır. Küçük bir yemek salonuna sahipsek eğer buralarda satabileceğimiz dondurmalarda bize ek gelir sağlayacaktır. Oldukça sıcak olan bu şehirde dondurma yaz aylarının vazgeçilmez gıdalarındandır.

Böylece insanları dükkânımıza çekerken fark etmeden bizi tatmin edecek bir ek gelir kazanma şansını da yakalamış oluruz. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte internet üzerinden satış yapma imkânımızı da göz ardı etmemeliyiz. Bunun için yapmamız gereken ürettiğimiz ürünlerin farklı açılardan fotoğraflarını çekip sayfamıza yüklemek olacaktır. Yüklediğimiz ürünlerin içeriğini yazı fiyatlarını belirterek insanların iletişime geçmesini sağlar böylece evde otururken bile ek gelire sahip olabiliriz. Aile bütçesine katkı sağlamak geçmişten günümüze birçok seçenekle birlikte artmış bulunmaktadır.

Bir önceki yazımızda Yatırımcıların Forex'te Dikkat Etmesi Gerekenler hakkında bilgiler verilmektedir.