Nakit Blokaj Karşılığı Kredi Kartı

Kredi ve BankalarKredi Kartı Comments Yorum10 Ağustos 2016

Bugün sizlere birçok tüketicinin haberdar olmadığı bir sistemden bahsedeceğiz. Bu yöntem sayesinde kredi notu düşük olanlar da artık kredi kartı sahibi olarak kredi notlarını yükseltebilecekler. Nakit blokaj karşılığı ile kredi kartı almak, son derece kolaydır; bunun tek dezavantajı bu sistemin pek fazla bilinmemesidir. Kaldı ki sadece tüketiciler değil, bazı banka çalışanları dahi bu sistemden habersizdir. Eğer bu yazıyı okuyorsanız oldukça şanslısınız diyebiliriz.

Nakit blokaj karşılığı kredi kartı almak için işlemlerinizi şubeden yapmanız şart. Bunun için bir banka şubesine giderek talebinizi doğrudan iletmeniz gerekir. Öncelikle adınıza bir hesap açılır, ardından bu hesaba bir miktar para yatırmanız istenir. Bu hesaba yatırdığınız tutar alacağınız kredi kartı limitini karşılamayabilir. Örneğin; 4.000 TL’lik bir kredi kartı istiyorsanız bloke koyduracağınız hesaptaki tutar 4.000 TL’nin üzerinde olmalıdır. Hesaba para yatırdıktan sonra hesabınıza bloke uygulanır. Yani bu parayı çekemez ya da ATM kartınızla bu karttaki bakiyeyi kullanamazsınız. Size bunun yerine bir kredi kartı verilir. Kredi kartınızın borcunu düzenli ödedikçe kredi notunuz yükselir ve yeterli seviyeye geldikten sonra bloke koydurduğunuz hesabınızda bulunan paranızı geri alabilirsiniz.

Nakit blokaj karşılığı kredi kartı sistemi nedir ?

Nakit bloke kredi kartı sistemi, ülkemizde yaygın olarak kullanılan bir sistem olmadığından birçok kişi tarafından da bilinmemektedir. Hatta birçok kişi, kredi kartı alamadığı için kredi notunu yükseltme sıkıntısı çekmektedir. Eğer siz de böyle bir sıkıntı yaşıyor ve kredi notunuzu yükseltememekten yakınıyorsanız sözünü ettiğimiz yöntemi kullanarak hem kredi kartı sahibi olabilir; hem de kredi notunuzu üst seviyelere çekebilirsiniz.

Birçok banka tarafından uygulanmakta olan nakit blokaj karşılığı kredi kartı uygulaması, bazı bankaların sisteminde mevcut değildir. Bu işlemi yaparken size yakın bir banka şubesi seçmenizi tavsiye ederiz. Eğer bir bankada hesabınız varsa, bu işlemleri daha kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Aksi takdirde bankaya gittiğinizde hesap aştırmak zorunda kalabilirsiniz. Hesabınız olan bir banka şubesine gittiğinizdeyse sadece hesabınıza para yatırıp bloke koydurmanız yeterli olacaktır. Nakit blokaj karşılığı kredi kartı sisteminin yaygınlaşması adına benzer sıkıntılar yaşayan arkadaşlarınıza ve çevrenizdeki diğer bireylere bu konuda bilgi verebilirsiniz. Böylece onlar da sizin gibi kredi kartı sahibi olabilir, kredi notlarını yükseltme şansı elde edebilirler.

Bir önceki yazımızda Forex Nasıl Öğrenilir? hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Sponsor Reklam Sponsor Reklam Sponsor Reklam Sponsor Reklam

Döviz

BIST
110477
USD/EUR
1,1117
Amerikan Doları
1,57405
Euro
6,6368
İngiliz Sterlini
7,967
Japon Yeni
5,46
Rus Rublesi
1,5492
SA Riyali
1,3847
Altın
0,63544
Son Güncelleme: 14.12.2019 10:05

Son Yorumlar

    rek1

    finans - Kredi - dizirehberi