Network Marketing sektörüne Adım Atın

Eğitimlerle Network Marketing Her sektörde olduğu gini bu sektörde Network Marketing eğitimleri adı altında birçok terime sahiptir.  Bu sektörü merak edip araştıranlar karşılaştıkları terimleri anlamakta zorlansalarda işin içine adım atınca aslında hiçte zor olmadığını anlıyorlar.

Bu terimlerden ilki Multi Level Marketing’dir. Network Marketing çoğu zaman bu terimle ya da ağ pazarlama adıyla karşılaşır. Netwrok Mrketing’in dilimizde karşılığı ağ pazarlama şeklindedir. Bu isimle aslında müşterilerin memnun ağını betimler.

Multi Level Marketing ise dilimizde ve ülkemizde çok katmanlı pazarlama olarak bilinir. Network Marketing sektörünün bir alt başlığıdır.

Diğer bir terim ise Direct Selling’dir ki bu terim ağ pazarlama sektörünün asıl amaçladığı iş olan doğrudan satış anlamına gelmektedir. Doğrudan satış içinde birçok anlam barındırabilir fakat burada kast edilen Network Marketing’in alternatif bir tanımıdır. Network Marketing bilindiği üzere müşterilerle doğrudan kontak kurarak ürünlerini tanıtıp satmaya yönelik bir sistemdir. Bundan dolayı birçok Network Marketing şirketi isimlerinde doğrudan satış terimini tercih eder.

Üçüncü bir terim olan distribütör ise bir Network Marketing firmasına katılmış, o firmanın ürünlerini doğrudan satış yöntemiyle satan, müşterilerle direkt etkileşim halinde olan kişidir. Bu kişiler serbest girişimciler olarakta bilinirler. Bu terim şirketlerde farklı şekillerde adlandırılmakla birlikte üye, temsilci, danışman ya da bayi kelimeleride kullanılır.

Diğer bir terim olan Network Marketer ya da Networker ise Network Marketing sektöründe yine Network Marketing sistemiyle çalışan ve sistemin yürümesinde role sahip kişilere verilen addır. Ülkemizde Networker ya da Networker adlarından çok ağ pazarlamacısı terimi kullanılır.

Beşinci terim ise sponsordur. Sponsor Network Marketing şirketinde büyük role sahip bir kavram ve terimdir. Sponsorlar sizi bir Network Marketing şirketine kayıt yapan ve bundan sonraki zamanlarda size destek ve yardımcı olan kişilerdir. Sponsor çalışanlar için büyük önem arz eder şöyleki; distribütörler sponsorlarını takip ederek onların yaptıklarını kopyalayarak yollarına devam ederler. Sponsor çalışanlarına, üyelerine ve distribütörlere nasıl çalışacaklarını, ne yapacaklarını öğretir ve piramitin altındaki ekibe her zaman eğitim vererek destekte bulunurlar.

Marketing Plan ise bir diğer terimdir. Bu planlardan en bilineni ise Network Marketing Unilevel Plan.

En çok kazanç sağlayan ve kullanılan planlar arasındadır. Distribütörlerin, üyelerin ya da firma çalışanlarının kazan planları anlamına gelir ve herkes bu plana sahip olmakla birlikte sadık kalmakla yükümlüdürler. Network Marketing şirket ve firmalarının tüm ödeme ve kariyer basamaklarının, ödüllerin, primlerin, puanların, tatillerin, promosyonların çok detaylı bir şekilde yazılmış olan sözleşmelerdir ve firma ya da şirketin her çalışanı veya distribütörlerin buna uyması zorunludur.

Son terim ise level, kademe ya da sıradır. Network Marketing’in basamaklarını ifade eder. Network Marketing’e ilk başladığınızda basamağın birincisinde bulunursunuz ve sponsora bağlı bir şekilde hareket edersiniz. Daha sonra basamakları bir bir çıkarak levelinizi, kademenizi ya da sıranızı bir üste çekersiniz ki bu tamamen sizin gayret ve başarınıza bağlıdır.

Nasıl Network Marketing Üyesi Olunur?

Network Marketing firmaları, internet üzerinde en çok aranan bir kalıptır. Network Marketing ailesine katılmak tamamen size kalmış bir olaydır. İster bir Network Marketing sektörüne ait bir şirket ya da firmada başlayın  isterseniz de kendiniz sıfırdan bir şirket kurabilirisiniz fakat bu noktada önerilen deneyim kazanmaktır. Öncelikle işe bir Network Marketing firmasında distribütor olarak başlayıp yeteri kadar deneyim kazanıp, neyin nasıl yapıldığını öğrendikten sonra yeni bir adım atarak şirket kurabilirsiniz ve bu size daha çok fayda sağlar.

Yeni Adımlar

Network Marketing sektörüne bir şirket ya da firma olarak başlayabilirsiniz. Firmanızın ya da şirketinizin bir plana sahip olmasıyla birlikte minik sermayelerle bu işe başlayabilirsiniz. Kuracağınız firma resmiyete sahip olacağından Network Marketing vergi yapılanmasıda başlayacağınız işin bir parçası olacaktır.

Network Marketing’i İzleyerek Takip Edin

Network Marketing yapılanması hakkında bilgi edinmek artık çok kolay, internet üzerinde var olan bilgiler, yazılan kitaplar bu konu hakkında bilgi edinmeyi kolaylaştırıyor. Bilgileri okumaqk dışında izleme şansına da sahipsiniz. İnternet üzerinde birçok Network Marketing videoları bulunmaktadır. Videolar tamamen bilgilendirme amaçlıdır ve bu sektör hakkıda detaylı bilgiler barındırır. Bilgi edinmek günümüz dünyasında çok kolay olmakla birlikte artık bu sektörün bilgileri  de kulaktan kulağa yayılmaktadır. Network Marketing hakkında makaleler, Network Marketing videolar, kitaplar ve daha birçok alandan bilgi edinebilrsiniz.

Bir önceki yazımızda Kredi Notu Yükseltme Taktikleri hakkında bilgiler verilmektedir.